Chrząszczyce

"Mój mały świat - Kroszonka"

Na terenie gminy Prószków rusza projekt realizowany przez 6 miesięcy przez Panią Magdalenę Poprawkę wieloletnią współpracownicę OKIS.
Otrzymane przez nią i realizowane stypendium z Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego będzie projektem, w którym może wziąć udział każdy z miejscowości: Prószków Gmina : Prószków, Ligota Prószkowska, Przysiecz , Folwark, Górki, Zimnice, Źlinice, Boguszyce, Złotniki, Chrząszczyce.
Dotyczy pięknej dziedziny plastyki obrzędowej - kroszonki.
Spotkania kulturalno edukacyjne odbędą się w każdej z w/w miejscowości. Będą goście, będzie wielkanocny stół z kroszonkami, barankiem wielkanocnym, stroje ludowe, opowieści o historii. I najważniejsze to Wy drodzy mieszkańcy i wasze wspomnienia, bo o kroszonce na terenie gminy Prószków było kiedyś głośniej.
Spotkania będą w godzinach popołudniowych z kawą, herbatą i ciastem. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć o zwyczajach wielkanocnych i kraszenia jaj.
Harmonogram spotkań będziemy udostępniać na bieżąco z wyprzedzeniem, tak żebyście mogli sobie wpisać spotkanie w kalendarzu
 
Pierwsze spotkanie odbędzie się 1 lutego 2024 roku o godz. 18:00 w Ośrodku Kultury i Sportu w Prószkowie
kroszonka okis.jpeg
 

Wyszukaj w serwisie