Widok z lotu ptaka

Rozumiemy się wzajemnie

Gmina Prószków oraz  LGD Zahorzi-Beczva (Czechy) współpracują od 2008 r. Do tej pory przeprowadziliśmy wspólnie kilkadziesiąt projektów poświęconych m. in. wymianie międzyszkolnej, kulturze, sporcie,  zadaniom ochotniczych straży pożarnych, tradycji śląsko-czeskiej oraz wzajemnym poznawaniu się społęczności obydwu narodów. W 2013 r. przeprowadzamy razem projekt o nazwie "Rozumiemy się wzajemnie", który składa się z czterech jednoniowych działań.

Pierwsze odbyło się 08.06.2013 r. w miejscowości Prosenice. Działanie polegało na rozgrywkach sportowych oraz wspólnym gotowaniu drużyn polsko-czeskich.

Drugie odbędzie się 06.07.2013 r. w miejscowości Horni Netcice. Akcja ta nosi nazwę "Netczicka radosna rywalizacja".

Trzecie odbędzie się 14.09.2013 r. w miejscowości Sobechleby. Jest ro jednoniowa akcja poświęcona uroczystościom dożynkowym.

Czwarte odbędzie się 16.11.2013 r. w miejscowości Pavlovice u Prerova. Podczas spotkania w Czechach zaprezentuje się polskie LGD Bory Niemodlińskie, którego członkiem jest gmina Prószków.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskieg Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa PRZEKRACZAMY GRANICE.

 

Wyszukaj w serwisie