Zamek Prószkowski nocą

Nabór wniosków dla organizacji i grup nieformalnych "Działaj lokalnie"

Partnerstwo Borów Niemodlińskich ogłasza nowy nabór wniosków w konkursie "Działaj lokalnie. Nabór w bieżącej edycji trwa od 5 kwietnia do 12 maja 20222 roku (włącznie, do północy).

Program skierowany jest do organizacji pozarządowych, a także grup nieformalnych pod warunkiem otrzymania opieki podmiotu posiadającego osobowość prawną, skupionych w 8 gminach Borów Niemodlińskich, tj. Biała, Dąbrowa, Komprachcice, Łambinowice, Niemodlin, Prószków, Strzeleczki i Tułowice.

W bieżącej edycji pula przeznaczona na granty to 42 000,00 zł.

Program "Działaj Lokalnie" dotuje projekty, działania, które mają na celu zaktywizowanie i współdziałanie społeczności lokalnej wokół celu lub problemu, który pojawił się w ich społeczności oraz potrzeby jaka w danej społeczności zaistniała. Chodzi o to, by zamierzone działania osiągać wspólnymi siłami - mieszkańców, lokalnych instytucji, przedsiębiorców, organizacji, samorządowców. Warto zwrócić uwagę by podejmowane działania w najlepszy sposób wykorzystywały lokalne zasoby. Najważniejszym celem działań jest DOBRO WSPÓLNE, które można osiągnąć na wiele sposobów, czy to przez warsztaty ekologiczne lub artystyczne, kina plenerowe, wyprawy rowerowe lub piesze, wspólną aktywność fizyczną lub działania integrujące młodzież, seniorów, rodziny. To Wnioskodawcy, mieszkańcy Borów Niemodlińskich, wiedzą najlepiej w jaki sposób osiągnąć zamierzony cel.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w czerwcu 2023 r. Okres realizacji projektów to lipiec-grudzień 2023 roku, pamiętając, że zamierzone działania muszą trwać minimum 3, a maksymalnie 6 miesięcy. Maksymalna wysokość grantu to 6 000 zł. Wnioski można tylko i wyłącznie poprzez generator wniosków.

Więcej informacji: www.boryniemodlinskie.pl

BANER_ 002.jpeg

Wyszukaj w serwisie