Zachód słońca

Przypominamy o PRÓBNYM SPISIE POWSZECHNYM Ludności i Mieszkań 2020 na terenie Gminy Prószków

 

Drodzy mieszkańcy,

1 kwietnia 2020 r. rozpoczyna się w naszej gminie spis próbny który  potrwa do 30 kwietnia 2020 r. Tym razem nikogo nie odwiedzi rachmistrz, spisać będzie się można przez Internet lub wywiad telefoniczny.

Spis próbny jest przeprowadzany przed Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, aby sprawdzić rozwiązania metodologiczne, organizacyjne i technologiczne. Mamy przekonanie, że doświadczenia zdobyte podczas spisu próbnego pozwolą udoskonalić  przyjęte rozwiązania tak, aby w przyszłym roku każdy z nas mógł wypełnić swój obowiązek sprawnie i z należytą starannością.

 Przez udział w spisie zyskują Państwo realny wpływ na zmiany zachodzące w najbliższym otoczeniu. Dzieje się tak, gdyż zbierane w spisie dokładne i wiarygodne dane dotyczące lokalnej społeczności wykorzystywane są później do prowadzenia skutecznych polityk ważnych dla rozwoju gminy. Wyniki z Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań pomagają podejmować administracji odpowiednie decyzje w tak istotnych obszarach naszego życia jak edukacja, praca czy opieka zdrowotna. Poprzez uczestnictwo w spisie każdy z nas staje się kluczowym uczestnikiem działań, które prowadzą do budowania lepszej przyszłości. Dlatego też Spis Powszechny realizujemy pod hasłem „Liczy się każdy”.

Kierując się troską o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy i pracowników statystyki publicznej  Główny Urząd Statystyczny przeprowadzi spis bez udziału rachmistrzów terenowych. To rozwiązanie przyjęto, aby zapobiec potencjalnej możliwości rozprzestrzenia się „koronawirusa”. Spis próbny przeprowadzony zostanie wyłącznie w oparciu o samospis internetowy i wywiad przeprowadzony przez rachmistrzów telefonicznych.

Aplikacja internetowa, dzięki której będą Państwo mogli dokonać samospisu dostępna będzie od1 kwietnia 2020 roku na stronie https://spis.gov.pl. Logowanie do niej będzie w pełni intuicyjne, bezpieczne i możliwe zarówno z komputera jak i z innych urządzeń mobilnych.

Wszystkie przekazane przez Państwa dane objęte są tajemnicą statystyczną, będą w pełni zabezpieczone oraz należycie i starannie chronione.

Więcej informacji na temat spisu znajdą Państwo na stronie internetowej https://spis.gov.pl  lub po numerem telefonu 22 279 99 99 wewnętrzny 8. Przypominamy, że w obecnej sytuacji w kraju nie będziemy realizowali spisu próbnego poprzez wywiad bezpośredni, tak jak to zawsze miało miejsce. To oznacza, że żaden rachmistrz spisowy nie zapuka do Państwa drzwi.

Spis próbny jest ważnym sprawdzianem, zdajmy go na piątkę. Pamiętaj! #liczysiękażdy

 Celem spisu próbnego nie jest zebrani  informacji o mieszańcach. Unikajmy tego stwierdzenia, żeby później nie tłumaczyć dlaczego nie udostępniamy danych ze spisu próbnego.

Cel spisu to przetestowanie rozwiązań o czy bardzo dobrze jest napisane w tekście poniżej.

spis ulotka1.jpeg

spis ulotka2.jpeg

Wyszukaj w serwisie