Staw Nowokuźnicki

Apel Burmistrza Prószkowa

Szanowni Mieszkańcy,

 

w dobie stanu zagrożenia epidemiologicznego koranawirusem, kierując się troską o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców gminy Prószków, a w szczególności seniorów, osób samotnych, schorowanych apeluję o czujność oraz pomoc w opiece osobom potrzebującym.

Pomoc ta może dotyczyć przede wszystkim zaopatrzenia osób w podstawowe produkty żywnościowe, higieny osobistej oraz w leki.

Być może w naszym otoczeniu jest ktoś, kto potrzebuje naszego wsparcia.

Wsparcie rodzinne, sąsiedzkie i koleżeńskie świadczy o naszym poczuciu wspólnoty w lokalnej społeczności. Wasza pomoc może okazać się bezcenna. Pamiętajmy też, aby zachować ostrożność i pomagać z rozwagą. Ważne, by nie narażać na niebezpieczeństwo osób, którym niesiemy pomoc.

Proszę zatem informować Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Prószkowie o sytuacjach, w których osoby potrzebujące nie maja wsparcia ze strony najbliższego otoczenia.

Największą ochroną przed zarażeniem się wirusem jest codzienna profilaktyka, a w przypadku seniorów oraz osób schorowanych konsekwentne unikanie skupisk ludzkich oraz  ograniczanie do niezbędnego minimum swojej codziennej aktywności.

 

Burmistrz Prószkowa

Krzysztof Cebula

Wyszukaj w serwisie