Staw Nowokuźnicki

Próbny Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

Drodzy mieszkańcy,

Miło nam poinformować, iż Gmina Prószków została wybrana, jako jedyna gmina w województwie Opolskim, do przeprowadzenia próbnego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań, który odbywać się będzie od dnia 1 kwietnia do dnia 30 kwietnia 2020 roku. Spisy stanowią bezcenne źródło informacji o tym jacy jesteśmy, jak żyjemy i co zmieniło się w naszym życiu w ciągu minionej dekady. Wyniki spisu umożliwiają analizę i ocenę zróżnicowania przemian demograficznych i społecznych w dowolnych przekrojach, stanowią one ponadto bazę do podejmowania przez rząd najważniejszych decyzji gospodarczych i społecznych na kolejne lata.

Spis przeprowadzony będzie w formie samospisu internetowego, który w szczególnych wypadkach uzupełniony zostanie wywiadem telefonicznym oraz wywiadem bezpośrednim przeprowadzonym przez rachmistrzów spisowych. Do Państwa dyspozycji oddane zostaną również stanowiska komputerowe, które umożliwią dokonanie samospisu osobom z utrudnionym dostępem do komputera bądź Internetu.

W spisie znajdą się pytania dotyczące charakterystyki demograficznej osób, aktywności ekonomicznej, poziomu wykształcenia, niepełnosprawności, migracji wewnętrznych i zewnętrznych, charakterystyki etniczno-kulturowej, gospodarstwa domowego i rodziny oraz stanu i charakterystyki zasobów mieszkaniowych.

Więcej informacji znajdą Państwo pod adresem https://spis.gov.pl/

próbny spis 1.jpeg

Próbny spis 2.jpeg

Wyszukaj w serwisie