Zamek Prószkowski nocą

Obchody 100 rocznicy odzyskania Niepodległości w naszych szkołach

11 listopada 2018r. obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W naszych szkołach odbyły się uroczyste akademie upamiętniające to ważne wydarzenie, a o godz.11.11 wspólnie odśpiewano hymn Polski.

Szkoła Podstawowa w Prószkowie zorganizowała wystawę historyczną z okresu międzywojennego w kościele poewangelickim w Prószkowie, która można oglądać jeszcze 25 listopada w godzinach od 15:00 – 17:00.

6 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. Karola Brommera w Zimnicach Wielkich odbył się V Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III. Tematem przewodnim konkursu było hasło "Wiersze na Dzień Niepodległości ". Mali artyści recytowali piękne wiersze dotyczące naszej Ojczyzny.

W piątek 16 listopada w Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Pisarzy Śląskich w Złotnikach odbył się Gminny Festiwal Pieśni Patriotycznych "Nuty dla Niepodległej". Oprócz reprezentantów szkół podstawowych występ miały również przedszkolaki ze Złotnik. Wszyscy uczniowie godnie reprezentowali swoje szkoły, poziom konkursu był bardzo wysoki.

 

Burmistrz Prószkowa dziękuje wszystkim uczniom za udział i zaangażowanie w uroczystościach upamiętniających tak ważne wydarzenia narodowe, nauczycielom za wspaniałe przygotowanie i zaszczepianie patriotyzmem  naszego młodego pokolenia.

JPEG01.jpeg (75,08KB)

JPEG02.jpeg (64,57KB)

JPEG03.jpeg (66,17KB)

JPEG04.jpeg (93,14KB)

JPEG05.jpeg (87,51KB)

Wyszukaj w serwisie