Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Pruszków/Polska

Miasto Pruszków                                                                                                                 Brak opisu obrazka

Pruszków to ośrodek przemysłowy, największe po Warszawie pod względem liczby mieszkańców miasto aglomeracji warszawskiej. Leży na Równinie Łowicko - Blońskiej, nad rzeką Utratą, na południowy  zachód od Warszawy, od wschodu graniczy z Piastowem. Pruszków zamieszkuje około 55.000 mieszkańców.                                                                                                                      Więcej informacji na: www.pruszkow.pl

Pruszków nawiązał kontakt z Prószkowem w 2000 r., ze względu na fonetycznie jednakowe brzmienie nazw obu miast. Pierwszym krokiem wspólnych kontaktów była propozycja wystawienia na Dniach Pruszkowa pawilonu do promocji naszego miasteczka (chociaż Prószków był wtedy jeszcze wsią). Propozycja została przyjęta.

Współpraca obydwu miast polega na wzajemnym poznawaniu kultury, tradycji oraz wymianie doświadczeń podczas różnorodnych spotkań. Nie istnieje żadne pisemne potwierdzenie tej współpracy, gdyż rzadko spotykane są partnerstwa w kraju. Kontakt utrzymuje się w przyjacielskiej formie.

Pruszków jest miejscem wartym obejrzenia dla każdego, kto lubi ciekawą historię, zabytki oraz przyrodę. Miasto słynie z drużyny koszykarskiej oraz toru kolarskiego. Poniżej kilka miejsc wartych obejrzenia.

                                                                                                   

                          Brak opisu obrazka          Panorama Pruszkowa                 

 

                          Brak opisu obrazka          Budynek dyrekcji dawnych

                                                                               Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego

 

                          Brak opisu obrazka          Widok na Plac Jana Pawła II, Park Potulickich i wieżę

                                                                               Muzeum Starożytnego