Zachód słońca

Urodziny Kubusia Puchatka

 

Przebieg uroczystości w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Boguszycach
 
 W dniu 15.10.2009 r. wszystkie grupy z naszego przedszkola wzięły udział w Ogólnopolskiej uroczystości „Wspólne świętowanie urodzin Kubusia Puchatka”. Grupa młodsza „Pszczółki” zaprosiła grupę starszą „Zajączki” do wspólnego świętowania. Dzień wcześniej specjalnie na tą uroczystość dzieci wykonywały emblematy z podobizną Kubusia Puchatka i nazwą swojej miejscowości-, czyli Boguszyce. Już wystrój szatni, sali sugerował świąteczny nastrój (balony, serpentyny). Każde dziecko w tym dniu przyniosło do przedszkola swojego, pluszaka, czyli misia. Zabawę rozpoczęliśmy misiowym powitaniem- podaniem rączki i uściskanie misia. Później zaśpiewaliśmy Puchatkowi piosenkę z wieczorynki o „Przygodach Kubusia Puchatka” a następnie naszego bohatera zaprosiliśmy do kółeczka i posadziliśmy na specjalny tron przygotowany dla niego. Potem Panie zorganizowały różnorodne zabawy np. układanie w grupach puzzli z sylwetką misia i jego przyjaciół, rozwiązywanie zagadek, jak najszybsze zjedzenie miodu z talerzyka, zabawy balonikami na patyczku zgromadzonymi w sali, układanie obrazków z rozciętych kawałków- poukładanie w całość na przygotowanej tekturce. Następnie dzieci słuchały bajkę pt. „ Urodziny Kubusia Puchatka czytanej przez nauczycielkę języka niemieckiego p. Żanetę. Momentem łączącym obchody urodzin było wyjście dzieci na podwórko przedszkolne i odśpiewanie punktualnie o godzinie 10.00 tradycyjnego „Sto Lat” i wypuszczenie w niebo balonika z życzeniami napełnionego helem – balon uniósł się bardzo bardzo wysoko.Po powrocie z podwórka na Kubusia i dzieci czekał słodki poczęstunek, czyli małe, „co nieco” tort w postaci misia wykonany przez nasze panie kucharki, na którym były przymocowane świeczki w kształcie kwiatuszka - naprawdę było bardzo uroczyście, kiedy wszystkie dzieci pomagały Kubusiowi zdmuchnąć świeczki. Było wspólne śpiewanie piosenek, tańce z ulubionymi pluszakami (misiami). Na pamiątkę tego wydarzenia zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Najważniejsze, że dzieciom strasznie się podobało i mile wspominają ten uroczysty dzień.

Urodziny Kubusia Puchatka w przedszkolu w BoguszycachPrzedszkole w Boguszycach

 Urodziny Kubusia Puchatka w Przedszkolu Publicznym w Prószkowie obchodzone były bardzo wesoło i z wieloma atrakcjami. Cały tydzień od 14 października do 16 października dzieci miały szereg atrakcji i niespodzianek. W jednym dniu malowały całą rodzinkę Kubusia Puchatka ,w innym odwiedziły bibliotekę, gdzie pani bibliotekarka czytała im fantastyczne przygody misia a następnie dzieci przygotowywały „Urodzinową kartkę” dla Kubusia z jesiennych liści. Udekorowały całe przedszkole przepięknymi pracami plastycznymi.

W środę wspólnie z paniami dekorowały torty na przyjęcie urodzinowe. Punktem kulminacyjnym był czwartek. W tym dniu gościliśmy Panią Dyrektor Biura Oświaty Barbarę Dziubałtowską, która razem z panią dyrektor przedszkola czytała  dzieciom opowiadanie o Kubusiu Puchatku. Następnie  punktualnie o godzinie 10.00 dzieci wraz z gościem wypuściły balonik z życzeniami dla Kubusia, odśpiewały STO LAT i zdmuchnęły świeczki na torcie urodzinowym Kubusia. Zaprosiliśmy naszego gościa do wspólnej degustacji. Potem odbyła się zabawa i różne konkursy. Solenizant wraz z przedszkolakami na długo zapamięta tak wspaniałe urodzinki.

Czytanie bajki o Kubusiu PuchtakuGazetka o Kubusiu PuchatkuTaniec urodzinowyW kółeczku

Wyszukaj w serwisie