Zamek Prószkowski z lotu ptaka

100 urodziny pani Marii Mrohs z Zimnic Małych

Oprócz pani Marii obecni mieszkańcy Gminy Prószków pamiętają jeszcze jedną osobę, której udało sie dożyć 100 urodzin. Była nią pani Helena Kozicka z Prószkowa znana jako "Aptekorka", która zmarła w wieku 102 lat.

Jednak dla Zimnic Małych to właśnie pani Maria jest największą jubilatką. Aby godnie uczcić to wydarzenie w kościele św. Franciszka w Zimnicach Małych ks. proboszcz Jan Czereda odprawił Mszę św. w intencji pani Marii i jej rodziny. Następnie wszyscy mieszkańcy na czele z orkiestrą udali się do domu jubilatki. Pani Maria nie kryła swojego wzruszenia i zaskoczenia z takich odwiedzin. Życzenia składali wszyscy zebrani, począwszy od burmistrz Róży Malik, poprzez Radę Sołecką, przedstawiciela wojewody opolskiego, a na sąsiadach bliższych i dalszych kończąc. Chór parafialny oraz orkiestra dęta przejęły oprawę muzyczną spotkania, a panie z Zimnic Małych zatroszczyły się o to, aby na stołach nie zabrakło wyśmienitego kołocza i kawy. Wszystkim zaangażowanym w 100 urodziny serdecznie dziękujemy a pani Marii życzymy jeszcze dużo zdrowia i radości.

Msza św. w kościele św. Franciszka w Zimnicach Małych 1Msza św. w kościele św. Franciszka w Zimnicach MałychProcesją mieszkańcy i goście udali się do domu pani MariiŻyczenia składa burmistrz Róża Malik

Goście przed domem jubilatkiPani Maria MrohsPrzy stole urodzinowym100 lat

Wyszukaj w serwisie