Staw Nowokuźnicki

Spływ kajakowy

W niedzielę 16 sierpnia 2009 wczesnym rankiem szesnastoosobowa grupa młodych ludzi wybrała się na spływ kajakowy po rzece Mała Panew na odcinku od miejscowości Zawadzkie do Kolonowskiego. W ciągu niespełna 3 godzin pokonali oni ponad 10-cio kilometrowy odcinek niełatwej trasy. Grupa zorganizowała się pod namową Stowarzyszenia Braterstwa w Prószkowie przy współpracy lokalnej grupy TSKN (Towarzystwo Niemców) oraz Urzędu Miejskiego w Prószkowie a okazją do wyprawy był przyjazd Sebastiana i Ingi z partneskiego miasta Huenfeld. Sebastian przebywa u nas w ramach tzw. praktyk zawodowych. W tym roku do Huenfeld na praktyki z naszej gminy pojechały Lidka i Asia.

Kajaki czekające na użytkownikówMichael i Marcin - chłopaki zapoznają się ze sztuką wiosłowaniaNa ochotnika pierwsi wsiadają Aneta z Arturemmieliśmy osiem kajaków, płyneliśmy w dużych odstępach
Ela i Grześ dawali sobie doskonale radyNasi goście z Huenfeld Inga & SebastianPo drodze odpoczywaliśmyNorbert i Asia - jedyni, którzy zaliczyli wywrotke :)
 

Wyszukaj w serwisie