Zamek Prószkowski z lotu ptaka

„Młodość przychodzi z wiekiem – aktywny senior w Aglomeracji Opolskiej”

Celem projektu jest zwiększenie dostępności i podniesienie jakości usług społecznych na rzecz seniorów, rozwój systemów wsparcia oraz rozwój usług społecznych w sferze m.in. rekreacji i kultury na terenie Aglomeracji Opolskiej.

Kiedy?

Termin realizacji: lipiec – grudzień 2016 r.

 

Dla kogo? Kto może zostać uczestnikiem?

Uczestnicy: min. 220 seniorów z terenu Aglomeracji Opolskiej, w wieku 60 +, chętnych do skorzystania ze szkoleń „Asystent Edukacyjny” oraz usług społecznych (m.in. kulturalnych, edukacyjnych, poradniczo doradczych, rehabilitacyjno – ruchowych).

Do projektu mogą zgłaszać się osoby w wieku 60+ z terenu gmin:

Opole, Chrząstowice, Dąbrowa, Dobrzeń Wielki, Gogolin, Izbicko, Komprachcice, Krapkowice, Lewin Brzeski, Łubniany, Murów, Niemodlin, Ozimek, Popielów, Prószków, Strzeleczki, Tarnów Opolski, Tułowice, Turawa, Walce, Zdzieszowice.

 

Jak się zgłosić?

Wszystkie zainteresowane osoby, które spełniają warunki uczestnictwa w projekcie zapraszamy do zapoznania się dokumentami aplikacyjnymi.

 

Aby zgłosić się do projektu wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, w którym należy wpisać wymagane dane i odkreślić jaką formą wsparcia są Państwo zainteresowani. Prosimy również o zapoznanie się z zapisami Regulaminu.

 

W pierwszej kolejności, prowadzona będzie rekrutacja na szkolenia „Asystent Edukacyjny”, które odbywać się będą we wrześniu 2016 r.  Rekrutacja potrwa do końca sierpnia br.

Osoby do kontaktu:

Opolskie Centrum Demokracji Lokalnej FRDL:

Joanna Kucharska (),

Alicja Szwiec ().

www.opole.frdl.pl

tel.: 77 454 48 29.

Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska:

Mateusz Huk ()

www.aglomeracja-opolska.pl

tel.: 77 44 61 402.

 

Szczegółowe informacje: https://aglomeracja-opolska.pl/pl/node/945

Wyszukaj w serwisie