Chrząszczyce

NIE dla ROZDZIELENIA GMINY PRÓSZKÓW

 • Wydanie specjalne Serwisu Opolskiego

  Data publikacji: 12-04-2016 08:01
  flaga_proszkow-page-001.jpeg

  Zapraszamy Państwa do lektury specjalnego wydania Serwisu Opolskiego, przedstawiającego wyniki konsultacji przeprowadzonych w gminach, których część sołectw ma zostać przyłączona do miasta Opola.

   

  więcej

 • FD8A9293.jpeg

  W dniach 08 - 22. 02.2016 roku na terenie gminy Prószków zostały przprowadzone konsultacje z miaszkańcami w sprawie odłączenia od gminy Prószków miejscowości Winów i przyłączenia jej do Opola.

  W środę 24 lutego 2016 r. na specjalnie zwołanej konferencji prasowej przedstawiono wyniki przeprowadzonych konsultacji:

  W konsultacjach wzięło udział 43,92 % mieszkańców gminy Prószków. Łącznie oddano 3 149 ważnych głosów.

  Z tego 93, 64 % osób głosowało przeciw włączeniu Winowa do terytorium Opola.

  więcej

 • Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Prószków do wzięcia udziału w konsultacjach gminnych w sprawie odłączenia miejscowości Winów z terenu gminy Prószków i powiększeniu tym samym obszaru miasta Opola. Pomniejszenie obszaru naszej gminy wpłynie negatywnie na funkcjonowanie i rozwój wszystkich pozostałych miejscowości. Zmniejszeniu ulegnie budżet gminy, który służy mieszkańcom wszystkich naszych sołectw. Dlatego każdy powinien określić swoje stanowisko w tej sprawie!

  więcej

 • Zapraszamy do odsłuchania audycji Poranny Gość Radia Doxa z dnia 25 stycznia 2016 r., podczas której Burmistrz Prószkowa Róża Malik wypowiedziała się m.in. na temat niewzięcia udziału wójtów i burmistrz w debacie zorganizowanej przez Prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego na temat poszerzenia granic Opola oraz konsultacji społecznych w gminie Prószków.

  więcej

 • więcej

Wyszukaj w serwisie